Sysel Richarsnův

Tělesné rozměry Sysela Richardsonového

Velikost: 25cm Délka ocasu: 10cm Váha: 400-600g 

Výskyt Sysela Richardsonového

Od severu USA po Kanadu

Způsob života Sysela Richardsonového

Samičky zakládají nory, které obývají po celý život. I když žijí ve velkých skupinách, každá samička má vlastní noru, kterou před ostatními samicemi hájí. Během zimního období spí zimním spánkem, který u dospělých zvířat trvá 6-7 měsíců, u mláďat o něco míň.

Způsob obživy Sysela Richardsonového

Žerou téměř vše, čímž tíhnou k tloustnutí, proto je nutné krmivo dobře vybírat a váhu hlídat. Je možné podávat žrádlo pro činčily, seno, ovoce, zeleninu. Jednou týdně živočišnou bílkovinu (moučné červy ). Zelené jako pampelišky, jetel? doplňují základní potravu. 

Chov Sysela Richardsonového

Velikost bydlení by měla být minimálně 200x100x80 cm, s podestýlkou k hrabání vysokou alespoň 25 cm. Osvědčený je mix z písku a rašeliny, ale vhodná je i mulčovací kůra, především borovice nebo pinie, která dobře absorbuje pachy a není nutná tak častá výměna podestýlky Protože je moč těchto zvířátek silně cítit, je výhodou každá podestýlka dobře pohlcující pachy. K vystlání nory jim bude stačit seno,sláma, buničina. 

Rozmnožování Sysela Richardsonového

Odchov se daří jen zřídka, zimní spánek je zřejmě důležitým klíčem k úspěchu, což bohužel v domácím chovu není jednoduché.